Styczeń 5, 2019 Aktualności Brak komentarzy
Masz choinkę w donicy i nie wiesz co z nią zrobić po świętach? Przywieź ją do nas, a my na wiosnę ją posadzimy 🙂
 
Choinki można przywozić już od wtorku 02.01. do dnia 31.01.2019  w godinach 7.30 – 15.30 na parking Stadionu Wisły Kraków od al.3-go Maja – wjazd za przystankiem tramwajowym. Miejsce złożenia choinek znajduje się po prawej stronie zaraz za wjazdem.
Zarząd Zieleni Miejskiej

Tradycyjnie jak co roku w ramach programu odbioru odpadów zielonych w Krakowie rusza zbiórka naturalnych choinek, która potrwa od 7 stycznia do 15 lutego. Z kolei od 4 marca do 6 grudnia 2019 roku w Krakowie będzie kontynuowany program odbioru odpadów zielonych (trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte zielone części roślin). Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

W wynikającym z harmonogramu dniu odbioru należy wystawić wypełniony odpadami zielonymi worek przed posesję, w widocznym z ulicy i ogólnodostępnym miejscu (pobocze jezdni, chodnik) do godziny 7.00 rano. Odpady zielone będą odbierane w dostarczonych właścicielom nieruchomości specjalnie oznaczonych workach, ale można też stosować inne, własne worki foliowe. Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów. Na odwrocie ulotki znajduje się harmonogram odbioru.

Terminy odbioru – harmonogram do pobrania

MPO Kraków

Written by Redaktor