5 czerwca 2016 r., godz. 10:00 – 20:15
Wstęp wolny!wlepka 19.05-01

Lepszego sposobu na obchody urodzin największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce nie można sobie wyobrazić! Agencja Rozwoju Miasta S.A. oraz Krakowski Klub Freestyle zapraszają na wydarzenie pod hasłem „Dwa na Dwa”, czyli 2. Off Sport Festiwal na 2. Urodziny TAURON Areny Kraków. Czeka Was dzień pełen wrażeń, aktywności fizycznej, niezwykłych atrakcji i wspaniałej zabawy!
– Pod koniec maja miną dwa lata od pierwszego wydarzenia, jakie odbyło się w TAURON Arenie Kraków. Za nami 70 imprez, w których udział wzięło blisko 1 300 000 osób – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej TAURON Areną Kraków. – Jesteśmy dumni z tego, że TAURON Arena Kraków stałą się wizytówką naszego miasta i swoją radością chcemy podzielić się z jego mieszkańcami, dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji naszych urodzin.
– To będzie najbardziej offowa impreza urodzinowa, jaką widział Kraków! – zapowiada Ewa Szostek, pomysłodawczyni projektu Off Sport Festiwal, którego druga edycja odbędzie się 5 czerwca przed TAURON Areną Kraków. – Będziemy promować polski sport – OFF SPORT, a więc dyscypliny, które jeszcze nie są tak popularne w naszym kraju, a na świecie cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych ludzi. Wśród nich są: freestyle slalom, free ride, rock’n’roll akrobatyczny, street wokrout, bike polo, slackline i parkour – wylicza Ewa Szostek.
Festiwal odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Wydarzenie zostało wpisane w program tegorocznego Święta Miasta organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa.
Zwiedzaj, ćwicz, słuchaj
W programie wydarzenia znalazły się takie atrakcje jak: zwiedzanie TAURON Areny Kraków (w zorganizowanych grupach; na część z nich będzie obowiązywać rejestracja on-line, od 30 maja, na stronie www.tauronarenakrakow.pl); debata z udziałem ekspertów związanych ze sportem i marketingiem sportowym; warsztaty z mistrzami, najlepszymi polskimi zawodnikami i trenerami; konkursy; turniej rolkowy FREE RACE OFF SPORT CUP, zawody MINI OFF SPORT CUP dla dzieci oraz pokaz startu balonów na ogrzane powietrze.
Odbędą się również pokazy specjalne, w których wystąpią m.in: najlepsze polskie zawodniczki freestyle slalom – Czapla Team z Rzeszowa, mistrzowie świata i mistrzowie Polski w rock’n’rollu akrobatycznym; prekursor formy „street wokrout” w naszym kraju wraz z zawodnikami z polskiej czołówki; oraz drużyny bike polo z trzech polskich miast (Warszawa, Lublin, Kraków). Zaplanowano również flair barmański w wykonaniu czołowych polskich barmanów.
Jak na obiekt widowiskowo-sportowy przystało nie zabraknie także fantastycznych gości ze środowiska muzycznego. Na scenie przed TAURON Areną Kraków zagrają: Pozytyw, Paradygmat oraz Drużyna Mistrzów (Bosski Roman)! Usłyszymy także najlepszych DJ’ów i Rezydentów CONCEPT Music Clubu (w którym odbędzie się wielkie Offowe After Party).
Szczegółowy program wydarzenia ogłosimy wkrótce! Informacje będzie można znaleźć na stronach internetowych: www.tauronarenakrakow.pl i www.offsportfestiwal.pl oraz na profilach na facebooku: www.facebook.com/TAURONArenaKrakow i www.facebook.com/OffSportFestiwal.
***Page1
Off Sport Festiwal to bezpłatne, plenerowe, charytatywne wydarzenie sportowe o charakterze festiwalu dyscyplin sportowych, które jeszcze nie są tak popularne w naszym kraju, a na świecie cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych ludzi.
Podczas pierwszej edycji Off Sport Festiwal, gwiazdami były cztery sporty: lacrosse, rock’n’roll akrobatyczny, street workout oraz slackline. Podczas drugiej edycji będą to: freestyle slalom, free ride, rock’n’roll akrobatyczny, street wokrout, bike polo, slackline i parkour.
Istotnym elementem wydarzenia są pokazy oraz warsztaty, prowadzone przez instruktorów i zawodników danych dziedzin. Dzięki temu te mało znane w Polsce dyscypliny sportu, czy też aktywności są zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców, którzy mogą brać aktywny udział w imprezie.
Pomysłodawczynią projektu jest Ewa Szostek – wieloletnia reprezentantka Polski w rock’n’rollu akrobatycznym. Członek Komitetu Założycielskiego stowarzyszenia „Siła Polskiego Sportu”. Doświadczenie w organizacji imprez zbierała także dzięki dwukrotnej współpracy przy organizacji koncertów Juwenaliowych na Krakowskiej Akademii oraz wkładzie w organizacje corocznie odbywających się w Krakowie, Pucharów Świata w Rock’n’Rollu Akrobatycznym.
***
TAURON Arena Kraków to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie obiekt widowiskowo-sportowy. Jest położony cztery kilometry od Rynku Głównego, na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny, w malowniczym otoczeniu Parku Lotników Polskich. TAURON Areną Kraków zarządza Agencja Rozwoju Miasta S.A., spółka Gminy Miejskiej Kraków, która zrealizowała inwestycję. Obiekt został oddany do użytku pod koniec maja 2014 r. Od lutego 2015 r. sponsorem tytularnym obiektu jest spółka TAURON Polska Energia S.A., a oficjalna nazwa obiektu to: TAURON Arena Kraków.
TAURON Arena Kraków to kompleks, który składa się z dwóch hal – Areny Głównej i Małej Hali. Cały obiekt może pomieścić 22 000 osób. Na płycie areny mieści się 9 300 osób. Na trzech poziomach widowni mieści się ponad 15 000 osób (1/4 miejsc jest na trybunach mobilnych). Płyta areny zajmuje ponad 4 500 m2 powierzchni (cały obiekt to ponad 61 000 m2 powierzchni). Mała Hala to ponad 1 700 m2 powierzchni i ponad 300 miejsc na trybunach.
W TAURON Arenie Kraków można organizować zawody w 18 dyscyplinach rangi mistrzostw świata (to m.in. koszykówka, lekkoatletyka, piłka siatkowa, piłka ręczna, sporty walki, sporty ekstremalne); koncerty, spektakle i widowiska; kongresy, konferencje, targi i wystawy, imprezy firmowe i spotkania biznesowe; produkcje telewizyjne, filmowe i reklamowe; zajęcia sportowe dla osób w każdym wieku.

Czeka Was dzień pełen wrażeń, aktywności fizycznej, niezwykłych atrakcji i wspaniałej zabawy.
W programie organizator przewiduje:
– Zwiedzanie TAURON Areny Kraków,
– Warsztaty z mistrzami, najlepszymi polskimi zawodnikami i trenerami ,
– Konkursy
– Pokazy balonowe
– Turniej rolkowy FREE RACE OFF SPORT CUP oraz zawody MINI OFF SPORT CUP dla dzieci
– Pokazy specjalne, w których wystąpią m.in:
• Najlepsze polskie zawodniczki Freestyle Slalom- Czapla Team z Rzeszowa ,
• Mistrzowie Świata i Mistrzowie Polski w Rock’n’Rollu Akrobatycznym,
• Prekursor formy „Street Wokrout” w naszym kraju wraz z zawodnikami z polskiej czołówki,
• Drużyny Bike Polo z 3 polskich miast (Warszawa, Lublin, Kraków)
• Flair barmański w wykonaniu czołowych polskich barmanów
Nie zabraknie także fantastycznych gości ze środowiska muzycznego. Zagrają dla Was:
– Pozytyw
– Paradygmat
– Drużyna Mistrzów (Bosski Roman)!
Na scenie zobaczymy także najlepszych DJ’ów i Rezydentów zaproszonych przez CONCEPT Music Club. To tam bawić się będziemy na wielkim Offowym After Party! 
Myślicie, że na tym koniec? Szykujemy dla Was jeszcze kilka niespodzianek, dlatego bądźcie na bieżąco, zapraszajcie wszystkich znajomych i widzimy się 5 czerwca w Parku Lotników Polskich przy #TAURONArenaKrakow.

Tak budujemy, siłę polskiego sportu  OFF SPORTU! *
* Wstęp, uczestnictwo w warsztatach, koncertach czy też zwiedzanie TAURON Areny Kraków jest BEZPŁATNY. Szczegółowy harmonogram oraz regulamin wydarzenia będzie dostępny wkrótce.

kadr film-01 (1)

Written by Redaktor