Marzec 12, 2018 Aktualności Brak komentarzy

„W tym roku nic nie zmienia się w regulaminie budżetu obywatelskiego. Propozycje zadań można składać od 1 do 31 marca wyłącznie za pośrednictwem platformy www.budzet.krakow.pl. Propozycje zadań o charakterze ogólnomiejskim może składać każdy mieszkaniec Krakowa, który ukończył 16 lat. Propozycje zadań o charakterze dzielnicowym może składać każdy mieszkaniec dzielnicy, której dotyczy zadanie, który ukończył 16 lat. Należy pamiętać o liście poparcia – to obowiązkowy załącznik. Musi ona zostać podpisana przez co najmniej 15 mieszkańców Krakowa (w przypadku projektów ogólnomiejskich) lub 15 mieszkańców dzielnicy, której projekt dotyczy (w przypadku projektów dzielnicowych).

Przez cały marzec będą się odbywały spotkania z mieszkańcami (warsztaty, konsultacje, deliberacja): ogólnomiejskie i dzielnicowe. Spotkania ogólnomiejskie, organizowane przez Miejskie Centrum Dialogu, mają charakter tematyczny. Będzie ich dziesięć, po dwa w pięciu kategoriach: zieleń (7 i 13 marca), kultura (6 i 19 marca), sport (5 i 14 marca), edukacja (8 i 21 marca) i infrastruktura (12 i 20 marca). 8 marca zostanie zorganizowane spotkanie dla wszystkich mieszkańców Krakowa tłumaczone na polski język migowy. Dzielnice we własnym zakresie organizują spotkania dzielnicowe, w sumie będzie ich około 70. Szczegółowy harmonogram spotkań, na bieżąco uzupełniany w oparciu o nadsyłane informacje, dostępny jest na stronie www.budzet.krakow.pl.

W ramach  kampanii Budżet Obywatelski Miasta Krakowa w marcu odbywają się maratony pisania projektów, które mają za zadanie wesprzeć pomysłodawcę w przygotowaniu projektu. To okazja dla wszystkich, którzy mają pomysł, ale nie wiedzą, jak napisać wniosek albo chcieliby sprawdzić jego poprawność. Podczas maratonu, zainteresowani będą mogli skorzystać z pomocy ekspertów. Zaplanowano trzy takie spotkania, na które zapraszają Miejskie Centrum Dialogu (15 marca), Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych (22 marca) oraz Centrum Kultury Podgórza (26 marca).

Maratony pisania projektów odbędą się:

15 marca, godz. 16:00–20:00, Miejskie Centrum Dialogu, ul. Bracka 10,

22 marca, godz. 16:00–20:30, Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych,

  1. Centrum C 10, pok. 6 (wejście od Al. Przyjaźni),

26 marca, godz. 16:00–20:00, Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13, sala konferencyjna.

Źródło: http://krakow.pl/aktualnosci/218136,29,komunikat,budzet_obywatelski_miasta_krakowa_2018_-_start_.html

Written by Redaktor