Styczeń 13, 2016 W mediach Brak komentarzy

[…]

Tor dla kolarstwa grawitacyjnego

– Do połowy tego roku powinna być gotowa koncepcja dla rewitalizacji całości Parku Lotników Polskich. Na jej podstawie ruszy proces dalszych uzgodnień i tworzenia szczegółowego projektu koniecznego do uzyskania zezwoleń, w tym pozwolenia na budowę – tłumaczy Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Projekt, o którym mówi dyrektor Kempf, musi uwzględnić prace już wykonane, chociażby prowadzoną od roku wymianę oświetlenia (w tym roku kontynuowaną – jest na to 150 tys. zł). Na pewno w parku zostaną wyremontowane alejki, pojawi się mała architektura. Niedługo ZZM oznakuje ścieżki biegowe, zamontuje urządzenia dla biegaczy (do rozgrzewki), trasa ma być też utwardzona żwirem (to zadanie w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego).

Swoje projekty będzie realizowała w tej przestrzeni również Fundacja Rozwoju Parku Lotników Polskich – powstanie Dirt Park i pumptrack. – Ten pierwszy to tor do trenowania kolarstwa grawitacyjnego, dla miłośników jazdy na rowerach typu BMX, MTB. Oczywiście z przeszkodami, mniejszymi i większymi, drewnianymi skoczniami. Pumptrack jest także torem rowerowym, ale z szybkimi zakrętami i muldami. Chcielibyśmy jeszcze wykonać oznaczenie obrysu fortu Pszorna, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie – opowiada Michał Franczyk, szef fundacji.

[…]

Więcej na Gazeta Wyborcza

Written by Redaktor