Wrzesień 11, 2015 Aktualności Brak komentarzy

Nowa Huta Alternative! Naszym celem jest propagowanie muzyki skierowanej do publiczności, która nie odnalazłaby się na ostatnim Festiwalu Piosenki w Opolu.

Cykl rozpocznie się 11 września koncertem w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (al. Jana Pawła II 39). Na plenerowej scenie zagrają nietuzinkowe zespoły muzyczne: Koniec Świata, WU-HAE i Zacier. To będzie mocne rockowo-alternatywne uderzenie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Celem festiwalu Nowa Huta Alternative jest nie tylko zapełnienie niszy muzycznej, ale też promocja młodych twórców. Stąd też na każdym koncercie możliwość zaistnienia będą miały kapele, które stawiają pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej.

plakat

Jeden z takich zespołów, wyłoniony w drodze konkursowej, będzie mógł wystąpić jako support. Zgłoszenia grup przyjmowane będą do 11 sierpnia 2015 na wydarzeniu facebookowym (https://www.facebook.com/events/901608796578067/) poprzez wklejenie w poście zdjęcia zespołu. Kapela, która otrzyma najwięcej „lajków” pod zdjęciem wygra i będzie mogła pokazać się przed krakowską publicznością. Oddawać głosy na zespoły biorące udział w konkursie można do 1 września 2015.

Festiwal jest pomysłem, i powstał dzięki staraniom, Marcina Bzyka Nohukiego (WU-HAE), zaś odbędzie się dzięki pomocy mecenasa kultury posła Ireneusza Rasia, znanego z wieloletniego wspierania wielu nowohuckich inicjatyw artystycznych. Koordynatorem strony muzycznej przedsięwzięcia jest Peef Music.

Poprzez granie muzyki niejako wykluczonej z mainstreamu lansowanego w radiach i telewizji chcemy pomóc ludziom, naszym zdaniem, najbardziej potrzebującym, czyli krakowskim bezdomnym. W trakcie trwania festiwalu odbedzie sie zbiórka na Stowarzyszenie Lekarzy Nadziei, którzy niosą im pomoc.

Written by Redaktor