Czerwiec 25, 2015 W mediach Brak komentarzy
Nowohucianie mają w czym wybierać! Spośród 82 projektów każdy może wybrać 3 typy. Głosowanie już trwa. Zobaczcie na co zagłosują aktywiści z Huty.
Grzegorz Ziemiański
Projekt nr 5 – wytyczenie ścieżek biegowych w parku Lotników Polskich, a w projektach ogólnomiejskich nr 113 rewitalizacja parku. Czyżyny obecnie to teren bitwy między mieszkańcami a deweloperami, która powoduje, że każdy skrawek terenu jest betonowany, nie pozostawiając żadnych przestrzeni rekreacyjnych. Trzeba to zmienić!
[…]
Jacek Dargiewicz
Jestem za projektami kulturalno-społecznymi oraz takimi, które ubarwiają Nową Hutę. Takim projektem według mnie jest „Dzień sąsiada”, który może odmieniać relacje sąsiedzkie na podwórkach i udowadnia, że niewielkimi środkami można odmieniać przestrzeń miasta.
[…]
Katarzyna Dróżdż
Teraz mieszkam na os. Bohaterów Września, Dzielnica XV Mistrzejowice. Moimi typami są projekty nr 1 i 4. Brakuje mi w mojej okolicy działań w terenie, które proponują pomysłodawcy projektu 1 i dlatego podoba mi się ta inicjatywa. Z drugiej strony ze „ścieżki zdrowia” chętnie skorzysta mój mąż.
Źródło: http://www.tygodniknowahuta.pl/artykul/3909371,nowohucianie-do-urn-wybierzcie-najlepsze-projekty-zmieniajmy-dzielnice-razem,id,t.html
Autor: Marzena Rogozik
Written by Redaktor