Czerwiec 16, 2015 W mediach 1 komentarz

Wielka biało-czerwona piramida stanęła na środku parku Lotników. Nowa instalacja warszawskiego artysty Maurycego Gomulickiego wprawia spacerowiczów w zdumienie. Co to jest i co ma symbolizować? – zastanawiają się.

„Piramida” to ostatnia instalacja, która zamyka dwuletni międzynarodowy projekt „Wielo-kulturowość nie działa?” Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena. Pierwsza – „Muchomory” – stanęła przed NCK. Skąd pomysł, by piramida znalazła się akurat w parku Lotników?

– Park to dobre miejsce na takie instalacje. Jeśli ktoś chce coś stworzyć, to jest to jak najbardziej pozytywne – podkreśla Michał Franczyk, radny z Czyżyn, i zaraz dodaje: – Jednak nie wiem, czy akurat ta instalacja się wpisuje w konwencję parku. Mimo to uważam, że wszystkie inicjatywy oddolne, pomysły i projekty na kształtowanie przestrzeni miejskiej, które wychodzą od mieszkańców, są bardzo wartościowe.

Pytanie, czy „Piramida” jest rozumiana przez mieszkańców. Jedni doszukują się dalekosiężnych skojarzeń, inni zastanawiają się, czy wewnątrz zostanie otwarta jakaś nowa restauracja, a może kącik zabaw dla dzieci? Cieszy to, jak się okazuje, samego artystę i pomysłodawcę dzieła. […]

Źródło: http://www.tygodniknowahuta.pl/artykul/3900671,co-to-za-piramida-opinie-sa-mocno-podzielone,id,t.html

Written by Redaktor