Główna lokalizacja: Obszar Parku Lotników Polskich przy Muzeum Lotnictwa oraz obszar koło osiedla „Moje Eldorado” i „Eldorado”. Dodatkowe lokalizacje: Obszar Parku Lotników Polskich przy Muzeum Lotnictwa oraz obszar około osiedla „Moje Eldorado” i „Eldorado”.

park lotnikow polskich
OPIS PROJEKTU

– zakup ławek
– zakup śmietników
– budowa nowych alejek w parku
– wstawienie oświetlenia w parku

Powyższe zadania szczegółowo opisane w uzasadnieniu.park lotnikow polskich

UZASADNIENIE PROJEKTU

W Parku Lotników Polskich koło Muzeum Lotnictwa brakuje ławek, oświetlenia oraz śmietników. Powoduje to niemożność spędzania czasu w parku osobom starszym czy rodzinom z dziećmi, gdyż zwyczajnie nie mają gdzie siedzieć! Oprócz tego dochodzi sprawa poprawnego oświetlenia parku po zmroku. Kiedy zapada ciemność ludzie, którzy wracają do domów od ul. Seniorów Lotnictwa, następnie idą nieoświetloną alejką obok porzuconych i zarośniętych ogródków działkowych, by później natrafić na pomalowaną graffiti „ozdobą parku” – biało-czerwoną piramidę. Jest to o tyle niebezpieczne dla mieszkańców dzielnicy, że w tych ciemnościach często siedzą nieprzyjemni ludzie spożywający alkohol. Jeśli natomiast chodzi o postawienie śmietników to przyczyną jest zachowanie porządku na terenach zielonych.
Na koniec nadmienię, że sama poruszam się wyżej wymienioną drogą do domu przyprowadzając siostrę z zajęć. Mama boi się nas puszczać samych ze względu na wymienione warunki. Kolejną sytuacją jest brak ławek, który powoduje, że nie mamy nawet gdzie założyć rolek, aby chwilę pojeździć na kawałku gładkiego chodnika, który tam pozostał. Jest to kolejna zatrważająca sprawa. Alejki w parku są wykonane z płyt pochodzących jeszcze z czasów świetności działającego tam lotniska. Jak mniemam było to prawie wiek temu! Nie mówiąc już o tym, że taki chodnik nie nadaje się ani do spacerów, jeżdżenia na rolkach czy rowerze, to nawet matki z wózkami nie mogą tamtędy jeździć bez „turbulencji”.

Więcej: https://budzet.dialoguj.pl/projects/1132-lawki-smietniki-oswietlenie-w-parku-lotnictwa-polskiego

Written by Redaktor