Powstanie toru ma na celu stworzenie bezpiecznego ogólnodostępnego miejsca do trenowania kolarstwa grawitacyjnego Dirt Park czyli wyczynowy rowerowy park dedykowany wszystkim miłośnikom jazdy na rowerach typu BMX oraz MTB. Park zlokalizowany byłby na Parku Lotników Polskich.

Tor składał by się z kilkunastu przeszkód przeznaczonych dla rowerzystów o różnym stopniu umiejętności. Dla początkujących przeszkody są mniejsze. Rozwija się tu niższe prędkości, a skoki są krótsze. Na profesjonalistów przygotowane były by skocznie z drewnianymi rampami i na których przelot to  nawet 4-5 metrów.

Tor według poniższego projektu ma się składać z 3 skoczni i quarter’a. Każda ze skoczni będzie się składać z kicker’a czyli specjalnie wyprofilowane wybicia zbudowanego z drewna oraz lądowania usypanego z ziemi. Pomiędzy wybiciem a lądowanie będzie około 4-5 metrów co pozwoli na wykonywanie podstawowych jaki i bardziej zaawanasowanych akrobacji. Ostatni element toru czyli quater to wybicie z ziemi o szerokości około 4-5m które pozwala na wytracenie prędkości po skoczeniu wszystkich skoczni i zawrócenie.

hopy