Bieganie to najprostsza metoda aktywności ruchowej, uprawiana przez coraz to większą liczbę osób. Bieganie to nie tylko forma spędzania wolnego czasu, ale i styl życia. Park Lotników Polskich to miejsce, które skupia dużą rzeszę amatorów sportu. Niestety nie jest to miejsce odpowiednio dostosowane do uprawiania sportów rekreacyjnych. Ponadto w Krakowie nie ma wyznaczonej i oznaczonej trasy do uprawiania kultury fizycznej. 

Cel projektu: 

photo-3-1024x768Celem niniejszego projektu jest poprawa infrastruktury sportowej w Dzielnicy Kraków – Nowa Huta poprzez wyznaczenie, utwardzenie oraz oznakowanie trasy biegowej. Park Lotników Polskich, przy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz nowo powstałej Kraków Arena, powinien pełnić funkcję centrum sportu rekreacyjnego dla mieszkańców Krakowa. Wielkość i usytuowanie Parku w pobliżu sportowej infrastruktury oraz zaplecza metodycznego pozwala przypuszczać, że projekt może okazać się sukcesem. Wsparcie naukowe pracowników AWF-u gwarantuje wysoki poziom merytoryczny prowadzonych zajęć w ramach projektu „Kraków biega, Kraków spaceruje”.

Projekt służy rozwojowi kultury fizycznej w Krakowie dla każdej grupy wiekowej. Na oznaczonej i wymierzonej ścieżce można będzie prowadzić zajęcia na każdym etapie zaawansowania sportowego. Od początkujących adeptów łagodnych wysiłków do zawodników profesjonalnych, którzy będą mogli realizować na ścieżce swoje treningi. Dzięki realizacji niniejszego projektu stworzona zostanie możliwość uprawiania sportu na bezpiecznej, niekolizyjnej, profesjonalnej, zwymiarowanej i świetnie oznaczonej ścieżce biegowej oraz miejsc gdzie będzie można wykonywać stacjonarne ćwiczenia fizyczne.

Dotychczasowa działalnośćP1130574-1024x564
Od 8 lat na terenie parku prowadzone są treningi dla mieszkańców prowadzone przez trenerów klubu AZS AWF Masters, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W zajęciach regularnie uczestniczy od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu osób. Dotychczasowe treningi przygotowują zwykle uczestników do startu w konkretnej wcześniej wybranej imprezie biegowej w grupach podzielonych wg poziomu zaawansowania. Każdy trening zaczyna sie i kończy wspólnie przez całą grupę. Spotykania odbywają się trzy razy w tygodniu w Parku Lotników przy tablicy Ścieżek Biegowych: wtorki i czwartki o godzinie 18:00, niedziela o godzinie 10:00. Udział w treningach są bezpłatne.

Beneficjenci:IMG_0001
Biegacze oraz osoby uprawiający nordic walking.

Projekt zakłada następujące elementy:
* Utwardzenie i rewitalizacja brakujących odcinków 
pętli około 300 m
* Wymierzenie i oznakowanie pętli znakami poziomymi i pionowymi
* Wyznaczenie 2 -3 miejsc do bezpiecznego i zdrowego uprawiania stacjonarnych ćwiczeń – wykonanie barierek (10 w każdym miejscu)
* Dwie tablice informacyjne

Podmiot składający wniosek: AZS AWF Masters Kraków

Oprócz otrzymanego dofinansowania część prac zostanie wykonana w formie wolontariatu przez klub AZS AWF Kraków Masters.

Prezentacja o dotychczasowej działalności AZS AWF Masters