Październik 20, 2017 Aktualności Brak komentarzy
Tor będzie miał nieco wyższe profile przeszkód, a co za tym idzie będzie bardziej skoczny niz realizacja zeszłoroczna co powinno szczególnie ucieszy rowerzystów. Dla pozostałych grup uzytkowników bedzie odczuwalnie szybszy. Plynne połączenie ze starą petla stworzy duży, ponad 250 metrowy pumtrack. Dotychczasowy pumptrack był 100 metrową pętlą. – realizator toru – Maciej Kucbora z firmy Veloprojekt. 

Miłośnicy rowerów i Fundacja Parku Lotników Polskich realizując pomysł toru mieli na celu stworzenie ogólnodostępnego miejsca rekreacji oraz stworzenie nowej przestrzeni miejskiej. Pumptrack budowany jest na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej zarządcy terenu parku.

„Liczymy na to, że powstanie toru zapobiegnie dalszej nielegalnej degradacji parku i jego zabudowie w części parku zbliżonej do ul. Lema. Powstała tam niedawno duża 3 KM pętla biegowe a także w przyszłości są plany realizacji Dirt Parku i Skate Parku” – Micha Franczyk założyciel Fundacji Parku Lotników Polskich.

Pumptrack jest torem w całości wykonanym z materiałów naturalnych, takich jak ziemia i kamień, w związku z czym jest w pełni przyjazny dla środowiska. Pokryty warstwa betonu asfaltowego na stałe związany z gruntem.

„Charakter tego toru powoduje, że jest on bezpieczny i umożliwia korzystanie z niego szerokiemu gronu rowerzystów, od dzieci, poprzez młodzież i dorosłych, aż po osoby starsze. Jazda na rowerze po takim torze niesamowicie poprawia koordynację ruchową całego ciała i jest doskonałym treningiem poprawiającym krążenie, rozwijającym ogólną kondycję fizyczną.” Ziemowit Cyra – członek Stowarzyszenia Sportowego „Bikeholicy”

Dotychczasowa relizacja pumptracku ciesz się dużym zainteresowaniem:

 

Written by Redaktor