Projekt kosza do segregacji śmieci
Kwiecień 23, 2015 Aktualności 1 komentarz

Chcieliśmy przedstawić Wam dzisiaj kolejny projekt zgłoszony przez nas do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Ma on na celu wykreowanie przestrzeni, która pomoże budować świadomość ekologiczną mieszkańców Krakowa. W ramach tych działań chcielibyśmy m.in. zbudować modelowy hotel dla owadów :).

park lotnikow polskich

hotel dla owadów w Bydgoszczy

Hotel zostałby zbudowany z materiałów recyklingowych w ramach warsztatów z dziećmi z okolicznych szkół. Umieścilibyśmy go w otoczeniu rodzimych, miododajnych gatunków bylin, tworzących barwną rabatę. Znalazłaby się tutaj także tabliczka z informacjami w jaki sposób można zbudować taki hotel czy jakie rośliny zasadzić, aby ułatwić życie pożytecznych owadów w mieście. Chcielibyśmy także zbudować budki dla ptaków, które również powstałyby w ramach warsztatów z dziećmi. Projekt hotelu oraz budek nawiązywałby do tematyki lotnictwa, co wpływałoby pozytywnie na wizerunek i tożsamość parku.

park lotnikow polskich

Projekt kosza do segregacji śmieci

Proponujemy także wykonanie koszy do segregacji śmieci. Chcielibyśmy także umieścić w parku kilka zgniatarek do butelek. Rozwiązania te mają pomóc w edukowaniu dzieci i dorosłych odwiedzających park, na temat recyklingu odpadów.

Dlaczego warto głosować na nasz projekt?

Projekt ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców Krakowa, promocję zrównoważonego rozwoju miasta. Realizacja projektu umożliwi przeprowadzanie ciekawych i oryginalnych zajęć przyrody w Parku Lotników Polskich. W chwili obecnej, w ogólnodostępnej części parku nie istnieją tego typu rozwiązania, nie ma żadnych udogodnień, które zachęcałyby do poznawania świata przyrody. Park Lotników Polskich to przestrzeń o unikatowych walorach przyrodniczych, które dzięki odpowiednim wyeksponowaniu mogą stać się wizytówką parku. Projekt będzie służył wszystkim mieszkańcom Krakowa. Dzięki jego realizacji, powstanie ogólnodostępna przestrzeń, która ułatwi kontakt i obserwację świata przyrody, zachęci do zgłębiania tematu zrównoważonego rozwoju.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Krakowa do głosowania na projekty związane z Parkiem Lotników Polskich!

Written by kasia