W sobotę 28 maja spotykamy się o 9:30 przy fontannie w Park Lotników Polskich na kolejnym treningu Fundacji TRENUJĘ – POMAGAM. Tym razem mamy dla Was niespodziankę – poznamy podstawy najszybciej rozwijającej się dyscypliny sportowej w Stanach Zjednoczonych! O czym mowa? To Ultimate frisbee!

Frisbee, czyli plastikowy dysk, przeważnie kojarzony z rekreacyjnym rzuceniem w parku bądź na plaży, ewentualnie z zabawą z psem. Wykorzystywany jest także w widowiskowej dyscyplinie sportowej, łączącej w sobie elementy piłki nożnej, futbolu amerykańskiego, koszykówki czy tenisa ziemnego, czyli właśnie w Ultimate Frisbee. O tym, jakie są podstawowe zasady poruszania się po boisku, jak wyglądają najważniejsze rzuty oraz dlaczego w tym sporcie nie ma sędziów – dowiecie się już na najbliższym treningu Fundacji! Zapewniamy świetną zabawę i solidny wycisk 😉

Trening poprowadzi reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Kopenhadze w 2015 roku, tegoroczny reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata w Londynie (WUGC), na co dzień zawodnik i kapitan drużyny KrakUF Ultimate Frisbee Team* – Jan Musiał. (www.facebook.com/krakuf)
Nie musicie mieć żadnego doświadczenia z dyskiem, wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy i wygodne, sportowe buty. Trening – jak zawsze – jest oczywiście bezpłatny. Zapraszamy serdecznie!

Written by Redaktor