Drodzy użytkownicy Parku Lotników Polskich,

Pewnie niejednokrotnie podczas spaceru czy treningu zastanawialiście się o ile lepiej biegałoby się po utwardzonych, dobrze oznakowanych i (zwłaszcza w porze zimowej) oświetlonych trasach. Bez względu na to, czy uczestniczycie w zajęciach Ścieżek Biegowych, czy sami wyznaczacie sobie treningowe cele, korzystacie z tego, co jest dostępne – w parkach, na Bulwarach, na Błoniach etc. A to, co jest, często wymaga gruntownego odświeżenia.

Dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy we własne ręce – Budżet Obywatelski jest idealną okazją, by coś zmienić. Przygotowaliśmy projekty, których celem jest właśnie szeroko pojęta rewitalizacja jednego z parków, tj. Parku Lotników Polskich.

Chcemy, aby Park Lotników stał się centrum sportu i rekreacji, aby przyciągał nie tylko biegaczy, ale także inne aktywne fizycznie osoby.

Pragniemy zatem zaprosić Was do decydowania o własnym otoczeniu, do wyboru tego, co przyda się wszystkim i będzie służyć przez następne lata. W ramach Budżetu Obywatelskiego, osoby które ukończyły 16 lat mogą oddać 3 głosy na projekty ogólnomiejskie oraz dzielnicowe.

Naszym projektem na liście ogólnomiejskich jest projekt nr 113 („Rewitalizacja Parku Lotników Polskich” który zakłada remont najbardziej zniszczonych alejek, wykonanie kolejnych etapów oświetlenia a także toaletya publiczneją. Z kolei na liście projektów dzielnicowych, można głosować (mieszkańcy Dzielnicy XIV – Czyżyny) na dwa projekty: „Joga w Parku Lotników Polskich (Projekt nr 1 – organizacją regularnych zajęć w okresie letnim) oraz „Oznakowanie Ścieżek Biegowych w Parku Lotników Polskich” (projekt nr 5 – remont oraz wyznaczenie nowej 3 km pętli biegowej wraz z barierkami do rozciągania oraz oznaczenie obecnej pętli kilometrowej).

Jak i kiedy można oddać swój głos?

Głosować można za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej dostępnej pod adresem www.dialoguj.krakow.pl (od 20 do 28 czerwca), a także tradycyjnie w komisjach  w Czyżynach:

  • 25 czerwca 13:00 – 18:00 : Park Lotników Polskich
  • 27 czerwca 17:00 – 20:00 : Siedziba Rady Dzielnicy – Dywizjonu 303 budynek 34
  • 28 czerwca 17:00 – 20:00 : Siedziba Rady Dzielnicy – Dywizjonu 303 budynek 34

Więcej szczegółów nt innych komisji w dzielnicach znajdą Państwo na www.budzet.dialoguj.pl

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego wraz z opisem naszych projektów znajduje się na naszej stronie.

Serdecznie dziękujemy za oddane głosy i cieszymy się, że Państwu nie jest obojętny los i przyszłość Parku Lotników Polskich.

Written by Redaktor